Aktivity

rainbow

Keď sme na internete zistili informáciu, že sa v dedine Moravské Lieskové, ktorá je usadená v doline pod Veľkou Javorinou, koná 2. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu...

...vnímali sme to ako správnu výzvu zmerať si naše kulinárske zručnosti. Srdeční obyvatelia Moravského Lieskového darovali nášmu tímu mäso, zemiaky, cibuľu a iné ingrediencie a dokonca napiekli sladkosti pre deti. Našou úlohou bolo iba dopraviť sa na miesto konania, priniesť kotlinu, kotlík a dobrú náladu.Deti v tíme sršali energiou a súťaživosťou. Bol to neuveriteľný pohľad, keď sa o 10.00 hodine začalo dymiť pod 22 súťažnými kotlíkmi. Áno, neuveriteľná konkurencia a to nie len v počte súťažných tímov. Všade boli súťažiacimi „dospeláci“, iba okolo nášho bublajúceho kotlíka behalo 6 malých „kuchtíkov“, ktorí s nadšením miešali, dochucovali, pridávali tajné ingrediencie.Medzi varením deti tancovali do tónov zvučného akordeónu, nôtili a veselili sa. Pokiaľ muzikant oddychoval, tak sa vrteli pred pódiom, kde hrala živá kapela. Naši malí kuchári si svojou detskou spontánnosťou okamžite podmanili dedinčanov. Viedli s nimi priateľské rozhovory, hrali naháňačku. O zábavu mali skutočne postarané. Ten najväčší zážitok im priniesli terénne vozidlá, ktoré so všetkými deťmi neprestajne brázdili po okolitých lúkach a lesných chodníčkoch.Prekvapením na záver bolo slávnostné vyhlasovanie výsledkov.

Porota, ktorou boli všetci účastníci súťaže, ako aj návštevníci obodovali tajnými hlasmi všetkých 22 gulášov. Nuž a ten náš, guláš varený s láskou a dochucovaný drobnými detskými rukami sa umiestnil na krásnom 4. mieste.

Fotogaléria

Facebook DeDYoutube DeDEXO hosting