Aktivity

rainbow

Dňa 7. – 8. 4. 2018 sa konal 13. ročník behu v Bratislave, ktorého hlavným sponzorom je ČSOB.

Niektorí ho poznajú aj pod názvom ČSOB maratón, podľa hlavnej disciplíny – maratónskeho behu. Takmer symbolicky  - trinásť detí z nášho detského domova sa zúčastnilo detských behov, ktoré boli na programe v sobotu 7. 4. 2018. Počasie nám prialo a všetci s radosťou a odhodlaním zvíťaziť ráno nasadli do vlaku smerujúceho do Bratislavy. Po príchode a prevzatí registračných čísel sme sa rozdelili podľa veku do jednotlivých kategórii. Beh mohol začať. Aj keď konkurencia bola veľká a nepodarilo sa nám obsadiť stupne víťazov, boli sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tejto akcie, pretože tradičnou súčasťou podujatia sú aj sociálne projekty pod spoločným označením - 43. kilometer. Toto označenie je symbolom toho, že maratón v Bratislave dĺžku maratónskej 42,195 km trate svojimi charitatívnymi projektmi presahuje.  Účastníci detských behov svojou účasťou už niekoľko rokov pomáhajú svojim rovesníkom, ktorí sú na pomoc iných odkázaní. Organizátori sa tento rok rozhodli venovať sumu 1 € za každé jedno riadne prihlásené dieťa a tak sa 3000 € rozdelilo medzi deti z charitatívneho projektu denníka Nový Čas Srdce pre deti a pre deti z neziskovej organizácie Deťom s rakovinou. Sme veľmi radi, že sme aj my mohli pomôcť iným, ktorí to potrebujú a naplniť motto maratónu – Beh, kde víťazom je každý.